Kompozycje z roślin akwariowych w nowoczesnych wystrojach wnętrz.

2 października, 2012
 

Creating modern sphere with aquarium plants

Chciałbym przedstawić kolejny sposób w jaki możemy zastosować rośliny akwariowe. Potrzebujemy do tego kilku prostych elementów, które każdy powinnien znaleść w swoim domu: szklane naczynie, trochę wody, nawóz w granulkach i trochę roślin akwariowych. W pierwszej kolejności znajdź ciekawe naczynie. Może to być miseczka, cukiernica lub barwna szklanka. Co wybierzesz zależy wyłącznie od twojej inwencji. Nalej trochę wody na dno naczynia i włóż kilka kulek nawozu. Jeżeli twój pokój nie jest zbyt jasny, warto zastosować lampkę, która rozświetli naszą kompozycję.

Teraz najważniejsza część, czyli rośliny. Pobieramy sadzonki z naszego akwarium lub kupujemy nowe w sklepie. Dobre do tego celu są roślinki, które nam wyrosły poza akwarium, ale nie panikujmy jeżeli takowych nie posiadamy. Możemy pobrać sadzonki z wody. W tym wypadku zalecam dodanie więcej wody do naszego naczynia, tak żeby je przykryć. Po krótkim czasie roślinki same wyjdą z wody. Tworząc formę nadwodną. Tu można dodać, że rośliny przenoszone z wody od razu na powierzchnie, nie przyjmują się za dobrze (mogą nam wyschnąć). Natomiast rośliny przenoszone z powierzchni do wody, będą się miały dobrze w naszym akwarium.

Pamiętaj aby wybierać gatunki, które dobrze sie czują zarówno w wodzie jak i nad nią. Taka kompozycja wygląda świetnie w

Bacopa amplexicaulis in glass

nowoczesnych domach, które charakteryzują się jasnymi pomieszczeniami.
Wprowadza w nich naturalny element i daje jasne piękne barwy. Zachęcam do tego typu eksperymentów, tworzenia zielonych stref w swoim domu, może w przyszłości zaowocuje to pasją do akwarystyki.

W czasach gdy populacja ludzka żyje w wielkich aglomeracjach, a ludzie są wpatrzeni w monitory swoich komputerów, przyda się jakaś odskocznia, która pozwoli odpocząć naszym oczom. Rybki i rośliny akwariowe dają nam tą możliwość.

 

 

 

 

 

 

 

Kilka przykładowych gatunków, które możemy zastosować do naszej kompozycji:

 

Eleocharis acicularis – Dwarf hairgrass

Eleocharis acicularis - Dwarf hairgrass

Elatine hydropiper – Waterwort

Elatine hydropiper - Waterwort

Bacopa caroliniana ( Bacopa amplexicaulis )

bacopa amplexicaulis

Komentarze są wyłączone.