Rośliny akwariowe jako pokarm dla złotych rybek

6 września, 2012
 

Goldfish want eat aquarium plantWielu akwarystów ma problem ze złotymi rybkami jedzącymi rośliny akwariowe. Tak jest to problemem, ale jeżeli podejdziemy do tego tematu  z innej strony stwierdzimy że  Złote rybki  lubią rośliny akwariowe. Dzięki nim są zdrowe i nabierają pięknych barw. Najlepszymi roślnkami będą takie które rosną szybko i są jedzone z przyjemnością przez złote rybki. Nie zapominając o fakcie, że muszą ładnie i reprezentacyjnie wyglądać w naszym akwarium.

Dobrym początkiem poza roślinami akwariowymi są glony. Możemy włożyć do miski napełnionej wodą kilka kamieni. Wystawiając je na słońce na kilka tygodni sprawimy że obrosną glonami i będą dobrym źródłem pokarmu dla różnych ryb akwariowych. Inną opcją jest zakup gałęzatek. Są to glony w kształcie kuli. Gałęzatki są dobrym źródłem pokarmu dla naszych złotych rybek i innych ryb, jak i krewetek. Nigdy jej nie zjedzą całej. Po za tym pięknie prezentuje się w akwarium.

Powracając do roślin akwariowych. O to kilka przykładów:

Black moor want eat aquarium plant

Aponogeton madascarensis and boivianus – jest to roślinka wyrastająca z bulw,w moim akwarium rośnie tak szybko że czerwone kapturki nie nadążają za jej konsumpcją i  nigdy nie zjadły całej.

Rośliny pływające w toni – Riccia fluitans, mchy i wiele innych roślin akwariowych które możemy umieścić w toni. Możemy przykładowo przyciąć inne rośliny (np.: Rotala indica) i umieścić rzucając na powierzchnie akwarium. Złote rybki chętnie zjedzą te rośliny.

 

 

 

 

goldfish eat aquarium plantRośliny trawnikowe – wiele gatunków które hodujemy na pierwszym planie akwarium, są małe i szybko się mnożą. Kilka przykładów: Lilaeopsis novae-zelandiae, Eleocharis vivipara, Eleocharis acicularis, Glosostigma i wiele wiele innych.

Żabienice – szczególnie lubiane są młode liście

Istnieje wiele gatunków posiadających cienkie łodyżki, tak jak: Cabomba, Elodea canadensis, Myriophyllum. One także są dobrym źródłem pokarmu dla twoich ryb. Najlepiej dobrać takie gatunki, które nie sprawią nam problemu i nie zmuszą nas do ganiania po akwarium naszych pupilów.

Komentarze są wyłączone.