Rośliny akwariowe jako pokarm dla złotych rybek

Wrzesień 6, 2012
 

Goldfish want eat aquarium plantWielu akwarystów ma problem ze złotymi rybkami jedzącymi rośliny akwariowe. Tak jest to problemem, ale jeżeli podejdziemy do tego tematu  z innej strony stwierdzimy że  Złote rybki  lubią rośliny akwariowe. Dzięki nim są zdrowe i nabierają pięknych barw. Najlepszymi roślnkami będą takie które rosną szybko i są jedzone z przyjemnością przez złote rybki. Nie zapominając o fakcie, że muszą ładnie i reprezentacyjnie wyglądać w naszym akwarium.

Dobrym początkiem poza roślinami akwariowymi są glony. Możemy włożyć do miski napełnionej wodą kilka kamieni. Wystawiając je na słońce na kilka tygodni sprawimy że obrosną glonami i będą dobrym źródłem pokarmu dla różnych ryb akwariowych. Inną opcją jest zakup gałęzatek. Są to glony w kształcie kuli. Gałęzatki są dobrym źródłem pokarmu dla naszych złotych rybek i innych ryb, jak i krewetek. Nigdy jej nie zjedzą całej. Po za tym pięknie prezentuje się w akwarium.

Powracając do roślin akwariowych. O to kilka przykładów:

Black moor want eat aquarium plant

Aponogeton madascarensis and boivianus – jest to roślinka wyrastająca z bulw,w moim akwarium rośnie tak szybko że czerwone kapturki nie nadążają za jej konsumpcją i  nigdy nie zjadły całej.

Rośliny pływające w toni – Riccia fluitans, mchy i wiele innych roślin akwariowych które możemy umieścić w toni. Możemy przykładowo przyciąć inne rośliny (np.: Rotala indica) i umieścić rzucając na powierzchnie akwarium. Złote rybki chętnie zjedzą te rośliny.

 

 

 

 

goldfish eat aquarium plantRośliny trawnikowe – wiele gatunków które hodujemy na pierwszym planie akwarium, są małe i szybko się mnożą. Kilka przykładów: Lilaeopsis novae-zelandiae, Eleocharis vivipara, Eleocharis acicularis, Glosostigma i wiele wiele innych.

Żabienice – szczególnie lubiane są młode liście

Istnieje wiele gatunków posiadających cienkie łodyżki, tak jak: Cabomba, Elodea canadensis, Myriophyllum. One także są dobrym źródłem pokarmu dla twoich ryb. Najlepiej dobrać takie gatunki, które nie sprawią nam problemu i nie zmuszą nas do ganiania po akwarium naszych pupilów.

Komentarze są wyłączone.