Temat: pływające

Zamów zestaw roślin wodnych

21 kwietnia, 2011

Razem z zestawem otrzymasz GRATIS DRUKOWANY PORADNIK z kolorowymi zdjęciami zawierający informacje niezbędne przy zakładaniu oczka wodnego. Znajdą w nim Państwo instrukcje opisujące sposób sadzenia, rozmnażania i opiekowania się roślinami w oczku wodnym. To już czwarty z kolei poradnik uzupełniony o Państwa opinie i uwagi jakie otrzymaliśmy w latach ubiegłych.

Sezon na oczko wodne

19 marca, 2011

Kalendarzowa wiosna nadchodzi, wraz z nią coraz więcej słońca. Rozpoczynamy prace przy naszych przydomowych sadzawkach. W okresie wiosennym rośliny zaczynamy wysyłać od 12 kwietnia po uprzednim powiadomieniu mailowym, ale już mogą je Państwo zamówić.

Żabiściek pływający – Hydrocharis morsus-ranae

22 lipca, 2009

Liście Żabiścieka są mięsiste, zebrane w różyczkę wokół krótkiej łodygi. Roślina wytwarza pełzające rozłogi. Bardzo szybko pokrywa wodę młodymi sadzonkami. Kwitnie bardzo długo, od mają do sierpnia, kwiaty białe. Tuż przed zimą roślinka wytwarza pąki zimowe z których wraz z nadejściem wiosny wyrastają nowe roślinki.

Czytaj całość »

Salwinia pływająca – Salvinia natans

13 lipca, 2009

Salwinia jest drobną roślinką pływającą osiągającą wielkość do 10 cm. Liście Salwinii rozmieszczone są okółkowo, po dwa liście w okółku. Liście wystają ponad powierzchnie wody. W wodzie zanurzone są drobne korzenie. Roślinka mnoży się intensywnie . Zimuje w naszych warunkach klimatycznych bez żadnych problemów.

Czytaj całość »

Hiacynt wodny – Eichornia crassipes

10 lipca, 2009
Hiacynt

Hiacynt

Hiacynt wodny, czyli Eichornia crassipes to jedna z atrakcyjniejszych roślin do oczka wodnego.

Jak widać na załączonych zdjęciach wspaniale kwitnie. Ma grube, puste w środku liście, wypuszcza mnóstwo młodych sadzonek, szybko pokrywa oczko zielonym dywanem.

Podobnie jak pistia, hiacynt jest chętnie kupowany do oczka wodnego. Roślina ta szczególnie wyróżnia się wśród roślin oczkowych ze względu na swój niepowtarzalny kształt oraz duże fioletowe kwiaty.

Czytaj całość »

Pistia rozetkowa – Pistia stratiotes

7 lipca, 2009
Pistia

Pistia

Pistia stratiotes często zwyczajowo zwana jest kapustą. Pistia mnoży się bardzo szybko pokrywając oczko zielonym dywanem. Ma grube, mięsiste liście pokryte delikatnymi włoskami.

W wodzie zanurzona jest wiązka delikatnych białych korzeni. Z kącików liści wyrastają liczne młode sadzonki które po osiągnięciu stadium kilku liści możemy śmiało oderwać.

Pistia jest bardzo chętnie kupowana jako jedna z podstawowych roślin do oczka wodnego . Roślinka ta zacienia wodę co przeciwdziała nadmiernemu rozwojowi glonów. W naturalny sposób ogranicza zakwity wody w oczku. Czytaj całość »

Osoka aloesowata – Stratiotes aloides

4 lipca, 2009
Osoka

Osoka

Osoka aloesowata, czyli Stratiotes aloides to wspaniała roślina w kształcie wielkiej rozety dorastająca do średnicy co najmniej  50 cm.

Liście Osoki są grube, mięsiste i kruche, szczególnie te które znajdują się pod wodą. Górne liście wystają ponad wodę, dolne silnie zaginają się w dół i utrzymują roślinę w pozycji pionowej.

Roślina całkowicie mrozoodporna. Wraz z nadejściem wiosny wypuszcza liczne młode sadzonki.

Czytaj całość »